Noworoczne Zawody Pływackie 09.02.2017
Pod patronatem burmistrza miasta Kłodzka p. Michała Piszko, w czwartek 9 lutego br., odbyły się Noworoczne Zawody Pływackie dla uczniów kłodzkich szkół podstawowych.
Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał dyrektor KCKSiR p. Marek Mazurkiewicz, który przywitał młodych pływaków oraz licznie zgromadzoną publiczność. W imprezie wystartowało 119 zawodników z czterech szkół podstawowych: Zespół Szkół Integracyjnych (opiekun: Magdalena Baczyńska i Renata Pyka), Szkoła Podstawowa nr 3 (op. Marta Krukiewicz), Szkoła Podstawowa nr 6 (op. Armin Jarosz i Gustaw Paczka) i Miejski Zespół Szkół (op. Renata Konopka i Mirosław Kurowski). Gościnnie w zawodach uczestniczyli zawodnicy trenujący w Uczniowskim Klubie Sportowym „HS” Team.
Noworoczne zawody zostały rozegrane na dwóch dystansach pływackich. Uczniowie klas I – II rywalizowali na dystansie 25 metrów stylem dowolnym, a uczniowie klas III – VI na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Na zakończenie zawodów została rozegrana widowiskowa sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym.
Pierwsza „trójka” Noworocznych Zawodów Pływackich w poszczególnych rocznikach przedstawia się następująco:
Rocznik 2010 i młodsi 25 m stylem dowolnym | |
Dziewczęta: 1.Poręba Martyna ("HS" Team)-27,62 sek. 2.Antonów Jagoda ("HS" Team)-40,28 sek. 3.Wrona Lena (MZS)-62,53 sek. |
Chłopcy: 1.Rogóż Nikodem ("HS" Team)-36,12 sek. |
Rocznik 2009 25 m stylem dowolnym | |
Dziewczęta: 1.Zajączkowska Daria (SP 6)-21,43 sek. 2.Jarzyńska Julia (SP 6)-24,12 sek. 3.Kopczak Nikola (SP 6)-24,34 sek. |
Chłopcy: 1.Żyzański Alan ("HS" Team)-19,62 sek. 2.Jabłoński Jakub (SP 6)-32,41 sek. |
Rocznik 2008 25 m stylem dowolnym | |
Dziewczęta: 1.Pilna Pola (SP 6) - 16,69 sek. 2.Kumko Hanna (SP 3)-20,54 sek. 3.Rogóż Antonia ("HS" Team)-20,88 sek. |
Chłopcy: 1.Nowak Oskar (SP Szczytna)-19,47 sek. 2.Kuriata Witold (SP 6)-22,25 sek. 3.Włodarski Dominik (MZS)-22,50 sek. |
Rocznik 2007 50 m stylem dowolnym | |
Dziewczęta: 1. Poręba Maja(MZS)-34,58 sek. 2.Wierzbicka Maria (SP 6)-38,16 sek. 3.Krupińska Julia (SP 6)-39,73 sek. |
Chłopcy: 1.Liszka Cyprian (SP 6)-37,60 sek. 2.Logaj Natan (MZS)-39,83 sek. 3.Fabich Bartosz (SP 6)-42,60 sek. |
Rocznik 2006 50 m stylem dowolnym | |
Dziewczęta: 1.Miszkiewicz Anna (SP 6)-38,56 sek. 2.Fiszer Aleksandra (SP 6)-39,40 sek. 3.Górka Karolina (SP 3)-42,03 sek. |
Chłopcy: 1.Witkiewicz Piotr (SP 3)-32,69 sek. 2.Krukiewicz Miłosz (SP 3)-33,88 sek. 3.Suszczyński Dominik (SP 3)-37,32 sek. |
Rocznik 2005 50 m stylem dowolnym | |
Dziewczęta: 1. Pilna Lena (SP 6)-34,96 sek. 2.Paszkowska Emilia (SP 3)-35,42 sek. 3.Pawłowska Oliwia (SP 6)-37,13 sek. |
Chłopcy: 1.Woźniak Mikołaj (SP 3)-34,66 sek. 2.Arciszewski Szymon (SP 6)-35,81 sek. 3.Witkiewicz Paweł (SP 3)-35,95 sek. |
Rocznik 2004 50 m stylem dowolnym | |
Dziewczęta: 1.Ilczyszyn Maja (SP 3)-34,04 sek. 2.Szeląg Joanna (SP 6)-34,59 sek. 3.Konopacka Anna (MZS)-35,63 sek. |
Chłopcy: 1.Cichy Mateusz (ZSI)-29,53 sek. 2.Krukiewicz Mateusz (SP 3)-29,77 sek. 3.Blacheta Pascal (ZSS)-30,18 sek. |
Wyniki sztafet 4 x 50 m stylem dowolnym | |
1.Szkola Podstawowa nr 6 Kłodzko-2;32,01 min. 2.Szkoła Podstawowa nr 3 Kłodzko-2;39,36 min. 3.Miejski Zespół Szkół Kłodzko-2;43,56 min. |
Wyniki sztafet 4 x 50 m stylem dowolnym | |
1.Szkola Podstawowa nr 6 Kłodzko-2;30,60 min. 2.Zespół Szkół Społecznych Kłodzko-2;35,79 min. 3.Zespół Szkół Integracyjnych-2;39,29 min. |
- zawody_noworoczne2017wyniki.pdf
Wyniki zawodów