Amatorska Liga Pływania - Finał 2 sezonu

12 grudnia 2014 r. na Krytej Pływalni w Kłodzku odbył się finał drugiego sezonu Amatorskiej Ligi Pływania Ziemi Kłodzkiej. Zawody w tym dniu rozgrywały się od godziny 18:00, kiedy to swoje starty rozpoczęła młodzież szkolna. Około godziny 19:00 do rywalizacji stanęli dorośli.

W grudniowej edycji ALP wzięło udział 83 zawodników. Najszybszym wśród mężczyzn okazał się Jakub Woźniak, który popłynął stylem dowolnym uzyskując wynik 25,36 sek. Najlepszy czas wśród kobiet , płynąc stylem dowolnym, uzyskała Justyna Hepnar 32,26 sek. We wszystkich 12 edycjach Amatorskiej Ligi Pływania Ziemi Kłodzkiej w 2014 roku, wzięło udział łącznie 193 zawodników. Uczestnicy zawodów zgodnie z swoim rokiem urodzenia przypisani byli do właściwej kategorii wiekowej. Każdy ze startujących miał do pokonania dystans 50 m wybranym przez siebie stylem pływackim ( dowolny, grzbietowy, motylkowy, klasyczny). Osobno klasyfikowano kobiety i mężczyzn. Do klasyfikacji generalnej branych było siedem startów (dwa najgorsze czasy po przeliczeniu na punkty zostały odrzucone). Po zaciętej rywalizacji o godzinie 20:00 nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dekoracja medalowa. Galę zaszczycił swą obecnością Burmistrz Miasta Kłodzka Michał Piszko, który osobiście gratulował zwycięzcom oraz wręczał pamiątkowe medale i dyplomy. Uczestnikom zajmującym miejsca na podium ufundowane zostały również nagrody rzeczowe.

3. Skubera Zbigniew - 2295 pkt

Zostały również wręczone dodatkowe nagrody. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie osoby, które uzyskały najlepszy wynik podczas trwania całej dwunastomiesięcznej rywalizacji:

Justyna Hepnar – najlepszy czas wśród kobiet: 30,70 sek.
Jakub Woźniak – najlepszy czas wśród mężczyzn: 25,36 sek.
Nagrodę stanowił dwumiesięczny voucher na Krytą Pływalnię w Kłodzku.

Natomiast dla najbardziej systematycznych uczestników tegorocznej Ligi, drukarnia Perfekta ufundowała nagrodę w postaci kalendarza z zaznaczonymi terminami zawodów Amatorskiej Ligi Pływania Ziemi Kłodzkiej w 2015 roku. Wyróżnienia te otrzymali: Emilia Matusiak, Pascal Blacheta, Kamil Kaźmierczak, Michał Ustrzycki oraz Kacper Rak. Uhonorowany również został najstarszy uczestnik zawodów, startujący od początku trwania Amatorskiej Ligi Pływania. Panu Zbigniewowi Skuberze został podarowany słodki voucher ufundowany przez Pana Wojciecha Majdańskiego właściciela Nota Bene Cafe Club w Kłodzku.